Британски „Daily Star“ во соработка со продавница на секс играчки и долна облека, редовно со јавноста споделува нови и интересни секс пози што може да ги испробате со вашиот партнер.

Позата што неодамна ја претставија е „No Rumba“, која не е баш лесно да се изведе со оглед на тоа што треба да бидете многу флексибилни и да имате добар баланс за неа.

Еве како изгледа:

 

Експертот за секс и љубовни врски, Анабел Најт, вели дека оваа поза е само за флексибилните парови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.