Секоја година, илјадници  туристи доаѓаат на Карибите, привлечени од белиот песок, чистото море и сеопфатните понуди во луксузните одморалишта со пет ѕвезди. Се чини дека Јамајка има сè – од најживописниот ноќен живот на островот, до тури за историското ропство до секс туризам

Мажите кои живеат во главниот град на туризмот откриваат отворена тајна профитабилна машка индустрија за проституција каде што локалното население заработува од „белата фантазија“ на клиентите.

Голем број локални жители заработуваат околу 500 евра месечно работејќи како келнери но и „прекувремено“ да спијат со мажи кои наликуваат на Боб Марли.

Џејсон (31), кој работи како таксист го раскажува искустовото.

 Најмногу ми понудија за еден час 800 евра од белец кој сакаше да спијам со неговата сопруга пред него.

Најстарата жена која му пришла имала 60 години и му понудила готовина за да спие со него.

Некои мажи кои повеќе не можат да имаат секс сакаат да ги гледаат своите жени како спијат со црнец кој е помлад од нив. Не знам зошто тоа ги пали – прашува Џејсон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.