Лори Александер, конзервативна Американка, верничка и мајка на четири деца, предизвика полемика на социјалните мрежи кога замоли девојките да не носат танга бикини на капалиштата.

Млади жени, ве молам немојте да носите танга бикини, или било какви бикини. Изгледате како да сте голи. Рекламирате нешто што можеби не сакате да го дадете. Мажите се визуелни битија, па и постарите мажи. Зарем уживате да им предизвикуваме похота? Бидејќи баш тоа предизвикувате, напиша таа.

Додаде и дека на плажа или на базен каде што има вакви девојки, не е сигурно место за децата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.