Иако некои жени го делат мислењето дека големината не е важна туку техниката, многу мажи се загрижени за големината на пенисот. Сексуалниот живот и задоволство може да се спаси со одредена поза во која пенисот изгледа подолг, а задоволството поголемо.

Кучешка поза

Оваа поза е идеална за мажите, но и за Г-точката на жените. Мажите имаат контрола, а жената може да ги свитка нозете, со што го стеснува вагиналниот канал и го зголемува задоволството.

Стоечка поза

И жената и мажот стојат, жената е свиткана во половината, а мажот е зад неа. Со оваа поза се овозможува голема стимулација, а бидејќи нозете се малку потстегнати, пенетрацијата е поголема.

Испреплетете се

Жената лежи на стомак потрпена на лактовите, едната нога ја исправува, другата ја свитукува во коленото. Пенетрацијата е подлабока.

Мисинерска со прекрстени нозе

Интересна поза која можеби не сте ја пробале. Имено, жената лежи на грб, а мажот и ги прекрстува нозете и ги подигнува. Стручњаците велат дека со таквото стискање пенетрацијата е навистина интензивна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.