Машкиот шарм доаѓа во разни форми, а за привлечност кај спротгивниот пол често придонесуваат и нивните маани од кои најчесто се сраамат.

Токму на тие ситни недостатоци не можат да им одолеат жените.

  • Меше

Дури две третини од испитаните жени во една анкета потврдиле дека „плочките“ на стомакот и не се толку секси колку што се зборува за тоа.

  • Полубрада

Млада брада од неколку дена е вистински мамец за жени. Таквата брада остава впечаток на бунтовнички и лежерен изглед, кој со сооодветна облека и фраерски став е неодоливо секси.

  • Знаци на стареење

Анкетата, исто така, потврдува дека за жените е многу секси пробелена коса иако многу мажи денеска ги бојосуваат белите влакна за да ги сокријат знаците на стареење. Истото важи и за секси ќелиавиците кои со стрижење на милиметар или на нула можат да изгелдаат многу секси.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.