Истражувањата покажуваат дека жените сакаат повеќе да се бакнуваат за време на водењето на љубов од мажите. Тој проблем жените често ги мачи и им прави недоверба во самиот однос.

Ако во текот на вашиот прв интимен момент, тој ги тргнува суните за да изгледа што поопуштено тоа е знак дека не сака баш некоја обврска, а ако веќе подолго време сте во врска, неговото одалечување на усните од вашите е знак дека тоа баш и не му е на памет додека не се сблечете и фрлите во акција.

Запамтете дека секој машки мозок е развиен да решава еден по еден проблем. Многу е веројатно дека кога сме зафатени со милување, триење од вашето тело, гледајќи како го движите телото, во тој момент забораваме на бакнежите – одговор е на прашање на една млада девојка.

Вашиот партнер веројатно е изгубен во овој момент, па ви останува едноставно да го приближите вашето лице кон неговото за време на сексот ако сакате повеќе бакнежи.

Сепак за голем број мажи, бакнежот е како и кај жените врвот на интимноста. Затоа, мажите сакаат бакнежи, но кога ја возвраќаат страста во креветот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.