Ако сте одлучиле да имате секс за една вечер, а не сте го направиле тоа претходно, треба да бидете навистина подготвени за тоа.

Личноста што сте ја избрале најверојатно не ја познавате, барем не сексуално. Затоа, ваквите средби се совршени за целосно опуштање и споделување на вашите желби. Оваа личност најверојатно нема да ја видите никогаш повеќе, па оставете ја срамежливоста и инхибициите на врата, дојдовте по добар секс. Кажете што сакате и почитувајте ги туѓите желби.

Останатите правила за секс за една вечер научете ги во видеото на сексологот Линдзи Доу.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.