Истражување спроведено на повеќе од милион жени ширум светот, а кое го направила една фирма за производство на секс играчки, покажало дека двојките имаат најмногу секс за време на празниците што, пак, се надоврзува на едно друго истражување кое открило дека декември е најпопуларен месец за бременост.

Заклучок: штом ќе паднат температурите жените и нивното либидо раснат и ова е времето кога тие најмногу посакуваат секс и се подготвени на исполнување на секоја фантазија на партнерот.

Истражувањето дека жените за време на празниците почесто доживуваат оргазам, а третина од жените кажале дека во овој период нивната желба за секс е дури трипати поголема и се подготвени да сторат сè само за да доживеат оргазам.

 



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.