Секс аферата и скандалот со прељубата на српската фолк ѕвезда Јелена Карлеуша го крена Балканот на нозе… Исто како што своевремено тоа се случи со Северина и нејзиниот порно филм од јахтата. Медиумите не престануваат да пишуваат, социјалните мрежи горат, интернетот зовре… Бруи и зборува се’ живо и диво, едвај се чека секоја нова пикантерија од креветот на пејачката и фудбалерот. Тоа е блиску до нас, ама не и кај нас. Сепак и некои од македонските јавни личности, познати медиумски ѕвезди не биле имуни на слични нешта.

Во Македонија исто така јавноста памети неколку обиди за креирање порно афери преку божемни или вистински снимки на познатите.

Текстот можете да го прочитате на Вистина.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.