Кама Сутра изобилува со секс пози со кои може да доживеете оргазам, а една од нив е и позата „слон“. За оваа секс поза не треба да имате посебни вештини, доволно е само да се наместите во правилната положба.

Жената легнува на стомакот, додека партнерот се мести така што неговиот стомак ќе биде на нејзиниот грб. Потоа, треба да го крене горниот дел од телото.

Мажот во оваа позиција доаѓа до длабока пенетрација и полесно може да стигне до познатата Г-точка, што за жената претставува вистинско уживање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.