Општопознатата поза 69 доби сериозна конкуренција! Дали ќе се осудите да ја пробате позата 77?

Не грижете се, не мора да бидете акробати за да уживате во неа. Слична е на положбата „лажичка“, односно името го добиле според начинот на кој се соединети телата на партнерите додека се во таа положба.

За да ја постигнете оваа нумеричка екстаза, двајцата легнете така што партнерот ќе биде зад вас и обајцата гледајте во иста насока. Потоа ставете ги двете нозе околу горниот дел од нозете на мажот, а кога тој ќе влезе во вас, подигнете го задникот кон него.

Тогаш, само внимателно испружете ги нозете во агол од 45 степени од телото, но останете „заплеткани“. Колковите постојано се на иста висина. Полека движете ги за да управувате со целото доживување.

Звучи комплицирано, но во пракса е многу поедноставно одошто делува. Оваа положба директно ја стимулира Г-точката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.