Експертите за врски тврдат дека постои одреден тип луѓе кои се склони на изневерувања и речиси секогаш му се неверни на партнерот. Но има и такви на кои им е судено да бидат изневерено. Дознајте кои 5 типови жени на крајот секогаш завршуваат изневерени од страна на партнерите…

Љубоморни жени

Прекумерната љубомора кај мажите предизвикува мисли за неверство. Токму поради таа женска опсесија, тие почнуваат да гледаат по други жени.

Жени жртви

Мажите не го сакаат овој тип жени. Тие со задоволство ќе ја изневерат таквата жена, бидејќи во нивната глава не е страшно ако таа повторно биде жртва, всушност, таа улога одлично и’ прилега.

Жени што опростуваат неверство

Ако еднаш сте му простиле, тој најверојатно повторно ќе ве изневери.

Жени слепи за флертовите на партнерот и неговото гледање по жени

Експертите и понатаму веруваат дека не постои пријателство меѓу мажите и жените. Ако вашиот маж „мерка“ други жени, не замижувајте пред тој факт. Преземете нешто.

Зли жени

Шармот на жената лежи во нејзината насмевка, способноста да ужива во успехот и да го поддржува успехот на својот партнер. Ако постојано го критикувате и ги негирате неговите способности, тој ќе си замине.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.