Оваа секојдневна навика ќе донесе позитивни промени во вашиот сексуален живот, покажа најновото истражување во оваа област.

Се работи за студија која ги поврзува утриснките ритуали и нивното влијание врз сексуалниот живот. Според резултатите добиени по испитувањето на околу 2.000 лица, заклучокот е дека местењето на креветот наутро влијае позитивно врз сексуалниот живот.

Жените кои наутро редовно го местат креветот во просек имаат секс три пати неделно, додека оние кои не го прават тоа – само два пати неделно.

Дополнително, 42 отсто од испитаниците признале дека одбивно им е кога партнерот не го средува својот кревет и постелнината.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.