Жени отворено зборуваа што мислат за аналниот секс и ги споделија своите искуства кои ги пренесува српскиот „Машки магазин“, од каде велат дека се надеваат дека после овие одговори на мажите ќе им биде полесно да одредат дали нивната поубава половина е подготвена за овој сексуален чин или не.

1. Брокула во спалната соба?

Генерално, аналниот секс можам да го споредам со брокулата, бидејќи не ми е еден од омилените видови зеленчук, но го јадам одвреме-навреме. Истото важи и за аналниот секс. Овој секс не ми е омилен на менито, но понекогаш со соодветен „вкус и гарнир“ може да биде „превкусен“.

2. Доверба

За му дозволите на момчето да го користи „задниот влез“, треба взаемно да се сакате, бидејќи тогаш би се чувствувала блиска со некој и сигурна. Можам да уживам во анален секс само со некој на кој му верувам 100%, тоа не е секс за една ноќ.

3. Граница на болка

Пробавме анален секс со моето момче, на нашата петгодишнина. Мислев дека ќе биде одлично искуство како во „50 нијанси сиво“, но не можев да се опуштам и страшно ме болеше, иако користевме лубриканти.

4. Вистинско уживање

Пред некоја вечер другарките зборуваа за анален секс и тоа беше прилично негативно искуство за повеќето од нив. Слушав во тишина, бидејќи уживам во него повеќе од било што друго. Во мојот случај, оргазмот е поинтензивен.

5. Внимателно

Не би рекла дека аналниот секс ми беше болно искуство, повеќе би го опишала како непријатно, особено на почетокот. Кога дечко ми почна да навлегува, прво бев нервозна, ама после успеав да се опуштам. Во секој случај, партнерот мора да биде многу повнимателен отколку при другите позиции.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.