Интернет корисниците, на различни форуми веќе со месеци тврдат дека позата „возбуден питон” е екстремно добра, иако на прв поглед не ветува ништо.

Се изведува така што машкото треба да легне на грб, а девојката да се спушти над него. Потоа полека треба да легне целосно врз него, такашто стапалата треба да бидат на исто ниво.

Девојката треба да се придржува за рацете на партнерот, кои тој претходно треба да ги рашири од страната, а потоа таа треба да го поткрене своето торзо, како змијата кога е подготвена да гризне. Цело време треба тежината да ѝ биде на прстите на нозете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.