Оваа поза бара поголема еластичност, но возбудлива е и за двајцата партнери. Додека тој лежи на грбот, девојката е одозгора. Таа се свиткува наназад, а рацете го крева во воздух или ги потпира зад главата. Девојки, свиткајте го грбот колку што можете да повеќе и зафрлете ја главата наназад за да го издолжите торзото, а градите ќе ви изгледаат поцврсти. Во оваа поза неговиот поглед е на вашиот затегнат стомак, градите и на линијата од вратот.

Фактор на задоволство: Во оваа поза неговиот пенис е на клиторисот, а вие можете да ја контролирате длабочината на пенетрацијата и така полесно да стасате до Г-точката. Комбинацијата од пенетрација и стимулација на клиторисот со ритам што вие го диктирате ќе ви донесе најголем степен на задоволство. За засилување на овие ефекти, можете уште повеќе да се свиткате и со рацете да ги држите вашите глуждови.

Дополнително, со оваа поза ги затегате стомачните мускули, па може и да го прескокнете денешниот тренинг.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.