Владее мислењето дека мажите сакаат да бидат доминантни во спалната соба, но реалноста е малку поинаква. Имено, припадниците на посилниот пол сакаат понекогаш дамата да преземе иницијатива. Освен тоа, и тие сакаат да разменуваат нежности и прегратки по интимните односи. Но најхрабрите откриле точно што би сакале жените да им прават во кревет, само се срамат да им го кажат тоа директно.

Прочитајте кои се нивните фантазии кога се интимните односи во прашање…

1. „Бидете полни со самодоверба! Нема ништо повозбудлива од жена која знае што сака и го покажува тоа во кревет!“

2. „Бакнување! Колку повеќе бакнежи за време на сексот, толку подобро и поубаво!“

3. „Кажете ни што треба да правиме! Многу нè возбудува кога ни давата упатства. Исто така, супер возбудливо е кога ни ги земате рацете и ги водите таму каде што сакате.“

4. „Оралниот секс е задолжителен како предигра!“

5. „Сакаме да гледаме како се самозадоволувате!“

6. „Бидете несовршени! Разбушавена коса, лице без шминка – може да имате и виклери за коса – не ни пречи!“

7. „Кажувајте ги гласно нашите имиња! Признаваме, горди сме кога некој во кревет го изговара и го повторува нашето име!“

8. „Спонтаност. Здодевно ни е кога сексот е запишан во календар.“

9. „Кога сте врз нас, милувајте ги своите гради.“

10. „По сексот сакаме да лежиме покрај вас и да се милуваме…“


Извор: Убавина и здравје


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.