Руска салата, кифлички, сарма… кој може да одолее?! Но проблемот настанува кога ќе застанеме на вагата и ќе видиме колку сме се здебелиле.

Се знае дека најефикасен метод е сексот. Еве колку секс е потребен за да се истопат калориите.

За две парчиња месо (460 калории) ќе треба да се сексате час и половина.

За едно чоколадо кое има 30 калории треба да имате секс еден час и шест минути.

Ако се прејадете на целата новогодишна вечера, која во просек има 2.200 калории, ќе треба да водите љубов дури седум часа.

Па сега размислете што повеќе ви се исплати, секс или прејадување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.