Изборот на професија влијае врз сексуалниот живот, покажало истражувањето спроведено од британското „Lelo“. Во истражувањето учествувале 2.000 мажи и жени, а резултатите покажале дека најмногу односи имаат фармерите. Дури 33 отсто од нив изјавиле дека најмналку имаат барем по еден сексуален однос дневно.

Веднаш зад нив се нашле архитектите, со 21 отсто, а на третото место на листата се наоѓаат фризерите со 17 отсто. На листата се наоѓаат и луѓе кои се вработени во маркетинг, потоа адвокати и наставници.

Луѓето кои по професија се новинари тврдат дека сексуален однос имаат еднаш месечно.

Адвокатите најтешко можат да бидат задоволени и 27 отсто од нив признале дека глумат оргазаам секојпат кога имаат сексуален однос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.