Ви ги претставуваме женските ерогени зони и начините како да ги стимулирате за да имате обострано сексуално уживање со вашиот партнер

Бедрата

Жените се исклучително чувствителни на допир, мазење и бакнување на внатрешноста од бедрата. Исто како и задниот дел од колената и бедрата имаат многу нервни завршетоци кои до колку ги погодите ќе и пружите на вашата девојка вистинско уживање. Но, внимавајте да не ја гризнете бидејќи девојките се многу чувствителни во тој дел и можете да предизвикате болка.

Задникот

Да, вистина е. Многу жени сакаат кога си играте со нивниот задник, најчесто кога ги мазите или зграпчувате. Има и жени кои сакаат многу повеќе од тоа, но бидете внимателни да не направите погрешна проценка.

Вратот

Самото дишење на овој дел, предизвикува целото женско тело да почне да трепери. Епа, сега замислете какво чувство ќе предизвикате ако го употребите вашиот јазик или заби. Бидете нежни, подигнете ѝ ја косата додека се приближувате со усните кон неа. Ова ќе остави “Колку само те посакувам” впечаток, што е уште еден плус за вас.

Ушите

Многу жени уживаат кога им ги лижете или бакнувате ушите. Исто така, можете да им шепотите нешто убаво, романтично или еротско. Проценете сами.

Зглобовите

Ова може да ви дојде како шок на повеќето мажи, но жените обожаваат кога ги милувате или бакнувате нивните зголобови. Следниот пат кога ќе почнувате нешто со вашата девојка почнете да ги бакнувате и милувате нејзините зголобови и видете колку изненадена и возбудена ќе биде.

Градите

Ова сигурно никого не изненадува. Голем дел од сексуалното возбудување кај жената ќе го постигнете со бакнување, лижење, играње или милување на нејзините гради. Има жени кои сакаат нивните мажи да бидат малку погруби со нивните гради, но бидете сигурни во тоа пред да пробате било што.

Г точката

Понекогаш може да биде тешко да ја најдете Г точката на женското тело, но навистина вреди да се потрудите. Тоа е делот од женското тело кое што доколку се стимулира предизвикува неверојатно и единствено интензивно сексуално чувство.

Усните

Ако умеете вистински да манипулирате со нејзините усни, да ги бакнувате, грицкате, шмукате или лижете многу веројатно е дека бакнежот ќе ви донесе многу повеќе од тоа. Употребете ги вашите усни, јазик или заби за да си играте со горната и долна усна и да ја бакнувате страствено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.