Еве што се може да биде причина тој да не е расположен за акција…


Пари

Парите не се секси тема, освен ако не сте добиле на лотарија и планирате половина износ да го поделите со него.

Вести
Вестите и сексот исто така не одат заедно. Политичките и економските проблеми се одличен начин за додавање на стрес во вашиот живот, а не малку романтика и акција.

Семејство
Било какви семејни теми не се примамливи од сексуална перспектива. Постои време и место за такви работи, а пред или после сексот дефинитивно не е тоа време, како ни муабетот за тоа каде оди вашиот однос.

Ситничарење
Кога ќе дојде до секс, мажот сака жената 100 проценти да учествува во моментот заедно со него. Но, забележувањето на тоа како подот е валкан или на ноќното ормарче на кое има прашина, сигурно е начин да го „убиете“ моментот.

Несигурни сте
Уште еднаш повторуваме – мажите не ги забележуваат неправилностите на вас во текот на сексот. Опуштете се и уживајте.

Деца
Ако сте еден од паровите кои имаат деца, не ги споменувајте во вакви моменти, бидејќи тоа ќе заврши и пред да почне. Ги обожувате, знаеме, но таквите разговори не ве водат до секс.

Драма
Се вели дека и после кавга „паѓа“ добар секс. Но, таа кавга не би требало да содржи солзи и драматизирање. Дали вие би посакале маж кој плаче пред сексот?

Болест
Да се биде болен не е премногу возбудливо, па би било подобро да почекате додека се не се воведе во ред.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.