Жител на кавадаречко село е осуден затоа што со помош на пријател прикажал на социјалните мрежи како има секс со магаре. За ова тој е осуден на парична глоба од 400 евра за кривичното дело „Задоволување на по лови страсти пред друг“.

Обвинетиот не се жалел и пресудата е правосилна. Настанот се случил на 5 март годинава, околу 12.30 чaссот, во близина на фудбалско игралиште на селото каде живеел, пренесува СДК.мк.

Обвинетиот маж вршел пол ово дејствие заради задоволување на своите пол ови страсти врз домашно животно – магаре, пред друго лице, кое со мобилен телефон го снимал пол овото дејствие и потоа снимката ја препраќал на други лица и јавно ја објавил на Фејсбук, пишува во обвинението со предлог за издавање на казнен налог.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.