Луѓето имаат толкава потреба да споделуваат што овојпат си споделуваат интимни исуства, односно вкусови. Едни се детаљни, други конкретни, а трети поетични. Сите 35 зборуваат за вкусот на вагината.

Да прејдеме на главното, одговорите:

• Во лош ден, како трета мишка. – ibmcginty

• Како 9-волтна батерија. Сериозен сум. Не е толку шокантно, додуша. – Tony

• Вкусот е како на сочна кисела зелка. – Анонимен

• Како бонбона со путер и шеќер (Butterscotch) – Wittig

• Мириса на море, или како свежа школка. Вкусот може да е благо горчелив, а некогаш и нема вкус. – Zane

• Како морска сол, или како домашен чипс. – rocket man

• Вкусот на вагина, во моментот на оргазам, ми е како да загризувам во топол домат, свежо набран, додека стојам во градината на топло августовско попладне. – Dan

• Вкусот е пикантен и по малку благ. Текстурата е многу мазна и мека. – sonika

• Алуминиумска фолија. – Luriete

• Како тост со путер. Ама варира, некогаш и како пита од лимон. – Анонимен

• Како млеко и парички. – Doc

• Краставички. – Andres

• Сладок путер. – Marshal

• Ако не се избањала, има вкус на риба. Ако се избањала, има влажен и благо метален вкус. – Анонимен

• На првата вода од варен грав. – Синиша

• Топла пита од јаболко. – James

• Мајонез и кечап заедно. – Анонимен

• Пире од компир. Сте пробале? Таков е. – Анонимен

• Има вкус на пени (американска монета од еден цент, направена од 97.5% цинк, обложена со 2.5% бакар). Ако е поблиску до менструација, на никел (монета од 5 центи, направена од 75% бакар и 25% никел). – MisantropicPainforest

• Јагнешко. – Knlessin

• Грозно е, имав девојка (таа имаше 35, јас 25) што практично ми седна на лице и ме преплави оваа… телесна течност… и мирисаше на телесен мирис. Не мислам дека некогаш ќе го повторам тоа со некоја девојка освен ако навистина многу ја сакам (и одржува добра хигиена). Не сакам ни да добивам орал, па може е до мене. Вагините се грозни и грди, а и пенисите исто. – Mac

• Некогаш е како ананас. Другпат е како кромид. Ама се разликува од девојка до девојка, а и мирисот исто така е различен. – Sojan

• Бивш еднаш ми кажа дека има вкус исто како чизбургер. За среќа, тој сакаше чизбургери. – chickygrrl

• Како пластично шише од доматен концентрат. 10 минути откако ќе го испиеш, тоа е вкусот што ти останува. – weird

• Како крв на усната. Сте се гризнале некогаш? Има многу специфичен вкус. Дури и кога жената не е во менструација, секогаш има шмек на тој вкус, меѓу другите. – Chris

• Има расен/културен/зависен од исхраната елемент во вкусот. Ако сте забележале дека Источноазијките, Јужноазијките и белкињите имаат различен телесен мирис… и со вкусот на вагината е така, само поизразено. Белкињите го имаат тој шмек на млеко или путер. Тие од Централна Азија имаат вкус на овчо, на месо од дивеч. Тие од Јужна Азија имаат пикантен и „зачинет“ вкус… мммм… ми се пријаде… – Meatbomb

• Сум бил со 3 различни жени од порториканско потекло, и сите имаат општ вкус на кромид. Не во непријатна конотација, ама дефинитивно има шмек на кромид таму долу. – deadmessenger

• Отсекогаш ми имаат лимонкаст вкус. – Afroblanco

• Во повеќе прилики сум забележал шмек на нешто слично на кумин. Што е супер и за мене и за неа, бидејќи обожавам кумин. Има и други елементи: соленкасто, малку пикантно (мислам дека лимонкасто е прилично близок опис, не се сложувам со тоа дека има вкус на батерија), и умерено путересто. Јас ако се прашувам, ова е многу фина и вкусна комбинација. – Dr. Wu

• Суви кајсии. – Serazin

• Има причина што вкусот наликува како на гризната усна – течноста е крв што е исфилтрирана низ внатрешните ѕидови на вагината, па е бистра и глатка – и вкусна. Како поретка крв е, за вампирот во нас. – chupwalla

• Вкусот е како мирисот на внатрешната страна на лакт. – scarabs

• Соленкасто, со шмек на пот, месесто. Во суштина, како лижење мишка. Ама на добар начин. – Mike

• Сум слушнала многу описи – пилешко, риба итн. Глупости. Ако сакаш да знаеш каков е вкусот, лижни си ја мишката после умерено вежбање. Тоа е мирисот и вкусот! Влагата, благоста на потта, благиот метален вкус, дури и изгледот кога е небричена (мишката) – е таква е вагината. – Jelly

• Како бојата црвена. Како животни што се е*ат некаде во шума на полна месечина. Како копнеж и желба истурена врз топла кожа, нешто грубо, нешто меко, нешто соленкасто. И секако, ако си заљубен, има вкус на отворена тајна врата зад која е скриено сé што е добро во светот. Осеќаш вкус на вино или месо или сирење, ама кога устата ти е меѓу нејзините нозе, тоа е посебен вид на глад која не може да биде опишана со вкусови. – Brandon

• Сум пробал прилично многу, и генералниот консензус што можам да го извадам од моите искуства е дека жените таму долу имаат соленкаст вкус (сличен на пот), со благ телесен мирис.

Иако мојот опис не прави да звучи толку привлечно, верувајте ми, е привлечно! Запомнете дека сите ние сме луѓе, и длабоко во себе работиме на истите инстинкти – машките се привлечени од женските феромони, и обратно.

Јас лично уживам да се спуштам таму долу на девојката со која сум, и не ми е воопшто чудно. Сé што мажот треба да прави, во суштина, е да го скокотка/масира клиторисот со јазикот и усните за жената да извлече задоволство; не дека мора да ја закопа устата и никогаш да не земе воздух.

Секако дека исхраната и хигиената играат огромна улога во тоа како мирисате и каков вкус имате и двајцата, па има методи вкусот/мирисот да се подобри. – Rusty

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.