За мажите владее мислењето дека постојано мислат на секс и на ништо друго, па затоа и немаат високи стандарди во креветот – доволно е гола жена да легне покрај нив. Сепак, не е така по триесеттата, заклучиле од cafe.ba.
До триесеттата година горе-долу може да се рече дека е точно дека мажите не се пребриливи во сексот, дека им е забавен и возбудлив сам по себе, но со годините се менуваат и работите. Со влезот во четвртата декада од животот, почнува борбата со сексуалната здодевност, што значи дека жените подобро поминуваат и дека се поподготвени за експерименти.

На пример, до триесе години оралниот секс е најдобар начин за постигнување оргазам, но по триесеттата, оралниот секс му служи на мажот за постигнивање ерекција.

Стануваат отворени за нови искуства, па ги возбудува гледање порнографија заедно со патнерката и тоа сите жанрови, зашто се доволно сигурни во себе и своите желби, па не се плашат од нејзиниот предлог да ги повторат сцените од екранот.

На крајот на краиштата, жените велат младите се добри и издржилви, постарите се подобри и речиси исто толку издржливи…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.