Списанието „Мens Healts“ објави истражување за тоа каде мажите имаат најголеми половни органи. Резултатите се очекувани односно со најголема машкост се оние во Африка, a просечно тие од Кореја, Мексико и Индија.

За нас најинтересно е како се рангирани припадниците на посилниот пол од регионот. На таа листа Македонците се оценети како мажи со најмали половни органи со просечна должина од 13,9 сантиметри. Нешто подобри се Словенците со 14, Хрватите со 14,7 , а лидери се Србите со 14, 8 сантиметри.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.