Lurie Jade Woodruff  вели дека социјалните мрежи ја продлабочиле нејзината сексуална опсесија. Според неа, апликациите како Инстаграм делуваат како дрога која ја храни нејзината желба за секс. Лори, која сега е квалификуван терапевт, вели дека сексот бил само брз начин за да ја исполни внатрешната празнина.

Во мојата најлоша фаза на зависност, бев опседната со идејата да имам секс со странци. И социјалните медиуми го направија тоа застрашувачки лесно да се постигне. Заборавете на одењето во бар, или да користите здодевни апликации за состаноци, Инстаграм ми дозволи да најдам партнер во мојот топол дом, бесплатно, – откри таа.

Таа призна дека досега спиела со 100 до 200 мажи, а во екот на нејзината зависност имала секс со 3 непознати мажи неделно.

Целиот текст овде.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.