Секс-експерт сподели пет зборови што секогаш треба да и ги кажете на вашиот љубовник за време на сексот, што целосно ќе го подобрат вашето искуство. Фразата е едноставна – „Дали ти се допаѓа ова?“

Да, се чини прилично разбирливо, но прашањето на вашиот партнер дали го сака она што го правите во моментов е љубезно, но исто така корисно затоа што ви помага да стекнете подобра комуникација и подобро разбирање. Секс-експертката Емили Морс знае многу за вакви работи и верува дека овој вид комуникација е клучен ако сакаме да имаме поздрав сексуален живот.

Споделувајќи го своето мислење на Инстаграм, каде има скоро 400.000 следбеници, таа напиша: „Според мое мислење, една од најинтересните работи некогаш е кога партнерот ќе праша: „Дали ти се допаѓа ова?“ Одлично е затоа што му дозволува на вашиот партнер да каже што му се допаѓа, како и да му дадете можност да ви каже дали постои начин да го подобрите искуството“.

Таа додаде дека многумина очекуваат нивните партнери интуитивно да ги знаат сите нивни сексуални желби, но дека тоа ретко е можно. Разговорот за време на сексот и да му дадете до знаење на вашиот партнер кога правите нешто добро, доведува до поголемо задоволство, подлабока поврзаност и подобра комуникација во други области од животот. Тоа е всушност клучот за сексуалниот успех.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.