За да го подобрите вашиот сексуален живот или да се изборите со еректилна дисфункција редовно пијте го овој пијалак и уживајте во разгорените страсти.

Од овие моќни афродизијаци можете да направите домашна вијагра.

Состојки:

Лубеница и лимон

Подготвување:

Лубеницата исечкајте ја на коцки и пасирајте ја во блендер. Добиениот сок ставете го во тенџере и откако ќе зоврие оставете на топла рингла уште неколку минути по што треба да исцедите сок од еден лимон. Измешајте добро па продолжете со готвење додека содржината во тенџерето не се намали на половина.

Оставете да се излади околу еден час, па префрлете го во стаклено шише или тегла и чувајте на студено и суво место.

Оваа напивка се пие на празен желудник, во раните утрински часови. Се препорачува доза од чашка за ракија за телесна тежина до 80 килограми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.