Што значи „да се биде добар во кревет“? Дали станува збор за сексуалните вештини, заводливиот поглед, страствените бакнежи или нешто друго?

За добар секс, најважна е хемијата помеѓу двајца луѓе, а Your Tango наведува 10 знаци кои покажуваат дека сте добри во кревет.

1. Сакате да учите.

2. Заинтригирани сте и страствени.

3. Со вас партнерката се чувствува секси.

4. Самоуверени сте.

5. Сакате да експериментирате.

6. Разговарате за потребите и ја слушате другата страна.

7. Имате време и не брзате во сексот.

8. Уживате кога партнерот е задоволен.

9. Не осудувате доколку партнерот направи нешто што не ви се допаѓа.

10. Потполно сте присутни во чинот.

Техниката, хигиената, карактерот, хемијата се важни фактори, но сексуалната интимност која го прави сексот добар е многу повеќе од тоа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.