За да можете да уживате во сексот без разлика на изгледот на вашето тело, неопходно е да се опуштите, а тоа можете да го направите доколку ги изберете вистинските секс пози.

Можеби ви се чини дека повеќето секс пози се наменети за екстремно слаби девојки, што немаат проблеми со вишокот масни наслаги, па заради тоа се самоуверени и не се срамат од сопствениот изглед, но може да се издвојат неколку позиции што можете слободно да ги пробате без да се срамите од сопствените облини.

За овие секс пози не мора да бидете многу подвижни или да се превиткувате, а ќе можете да уживате во маскимално задоволство.

Кучешка

Најголемиот број девојки со повеќе облини ја сакаат оваа секс поза затоа што чувствуваат дека стомакот не им пречи за време на интимниот чин. Исто така, ова е одлична поза за стимулација на Г-точката.

Каубојка

Не, нема да го смачкате партнерот. Напротив, поголемото триење може да доведе и до поголемо задоволство. Партнерот може да стави неколку перници под задникот со што задоволството само ќе биде поголемо.

Ногата горе

Партнерот мора да дојде доволно блиску за да може да пенетрира, што значи тој ќе ја држи ногата што е крената и ќе ви помогне да одржите баланс.

Држете се за ногата

Оваа секс поза можете да ја испробате доколку сакате да воведете нешто ново во интимните мигови со партнерот.

Тоа што се држите за неговата нога ќе ви помогне полесно да одржите баланс, а доколку се наместите доволно блиску можете истовремено да го стимулирате и клиторисот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.