Бидете внимателни, бидејќи токму ситниците ги издаваат!

Имено, после викендот поминат со семејството, оние кои изневеруваат, најмногу комуницираат со љубовниците првиот ден од неделата.

Прељубниците го користат понеделничкото утро за да надоместат за „затишјето“ во текот на викендот, кога немале време за јавување и допишување поради густиот семеен распоред.

Покрај понеделник помеѓу 9 и 15 часот, оние кои изневеруваат најчесто комуницираат и во петок до 22 часот кога ги најавуваат своите семејни активности, со цел да не бидат откриени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.