Стилистка која според своето признание, работела три години како проститутка за најпознатиот српски естраден макро Михајло Максимовиќ раскажала за време на сведочењето дека најмногу работа имала за време на кошаркарскиот турнир Фајнал фор Евролига, кој е одржан во мај во 2018 година во Белград.Тогаш во српската престолнина гостувале најпознатите европски клубови кои привлекеле голем број богати странци во Србија.

Кога беше фајнал форот имавме полни раце работа. Јас имав пет клиенти по ред. Кога дојдов дома целото тело ме болеше – раскажала девојката која ќе биде еден од сведоците на судењето на Михајло Максимовиќ, закажано за крајот на февруари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.