Мажите кои немаат редовен секс би требало веднаш да ги менуваат своите навики, затоа што според статистиката, би можеле да останат без неколку сантиметри меѓу нозете.

Порталот „BuzzFeed“ објави интересно видео со шокантни факти за сексот, во кои секој човек едвај може да поверува. Станува збор за статистики кои ги шокираа припадниците на посилниот пол со факртот дека нивниот полов орган може да се намали доколку не се употребува, па се до жените кои дознаа дека повеќето припаднички од понежниот пол доживуваат оргазам додека тренираат стомачни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.