сабота, 18 август 2018 | Вести денес: 90 ново
Дневен хороскоп за: вторник, 29.08.2017

Скорпија 24.10. - 21.11.

Доколку се наоѓате во некоја чувствителна фаза, препуштете на своите соработници да го извршат потешкиот или покомликуван дел од работите. Мора да имате добра проценка, кој може да ве замени во одлучувачките моменти и во важните преговори. Избегнувајте брзоплетост. Во љубовниот живот, не му дозволувајте на партнерот претерана доза на самољубие или темпераментно однесување. Се има своја здрава мерка и граница.

Сугестија: Важно е да се потпрете на својот разум.

Top