сабота, 18 август 2018 | Вести денес: 90 ново
Неделен хороскоп за: 13.08.2018 - 19.08.2018

Јарец 22.12. - 20.1.

Ве прати чувството на неизвесност во проценката на новите случувања на работната сцена, но потребно е активно да учествувате во различни преговори. Не криете дека вашите очекувања се големи, меѓутоа забележувате дека соработниците често го менуваат своето мислење или ставови. Потпрете се на практичниот дух и на способноста за аналитичко расудување. Иако вашиот љубовен однос не е претерано идиличен, тоа нема да ви пречи да се претставите во позитивно светло пред блиското опкружување. Ако смислено играте на картата на „емотивен ризик“, тогаш смислете и некоја „резервна варијанта“. Повремено мора да користите и некои свои “скриени адути“ во друштво на блиска личност.

Top