Специјалната обвинителка Катица Јанева на прашање на нашата редакција за детали за поплавата во СЈО ни одговори:

„Значи, поплавата во СЈО е како што знам јас Ленче Ристовска, поцрната е Фатиме Фетаи, а јас сум така, со различна боја на коса значи. Тоа е тоа за поплавата што јас знам и да знае јавноста значи што е достапно во овој момент за што се вели како јавна информација за поплавата или слично“, ни одговори Јанева.

Може да има уште неколку поплави во СЈО од Ристовска, доколку сакаат, вели Јанева.

„Има и посмеѓи и поцрвени, ама може сите да се поплави ако го следат примерот на Ленче или ако одат кај мојата фризерка Мери кај која сум забележала неколку поплави од Ленче што доаѓаат жени кои значи Мери ги средува и што е значи можно да има поплави и од најпллавите“, додаде Јанева.

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.