Министерот за здравство, Венко Филипче, како искусен давател на отповикливи оставки од морални причини, денес го повика милијардерот Марк Закерберг веднаш да си поднесе оставка од морални причини затоа што со своето лошо работење ставил во ризик голем број корисници на оваа платформа.

Целата вест прочитајте ја на следниот линк

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.