Автор: Пиперка Ајварка
Двоглед 15.03.20 | 15:38

Што ќе се случеше ако епидемијата беше во мај 2017 – Кацарска ќе судеше од утро до мрак, Миле ќе беше во притвор

Што ќе се случеше ако директорката на кожно која не пријавила симптоми, а се движела со многу луѓе и ги заразила, беше од ВМРО-ДПМНЕ, а епидемијата се случеше во мај 2017? Веднаш...

Двоглед 10.03.20 | 09:23

Заев се премисли: Директорката не е болна, не наседнувајте на вести од непровладини медиуми

Шефот на СДСМ Зоран Заев ги корегираше дијагнозите на лекарите кои утврдија КОВИД-19 кај директорката на клиниката за кожни болести, Нина Цаца Билјановска. Според Заев,...

Двоглед 09.03.20 | 15:38

Филипче: Директорката ќе биде наградена, кивала во лакт!

Вонредна прес-конференција свика министерот за здравство Венко Филипче на која ги соопшти деталите за директорката на Клиниката за дерматологија Нина Цаца Биљановска,...

Двоглед 03.03.20 | 10:08

Заев вети по две виршли за секој сиромав граѓанин

Премиерот Зоран Заев претставувајќи ги новите проекти на СДСМ пред изборите на 12-ти април вети по две виршли за секој сиромав човек кои ќе им помогнат на најпогодените...

Двоглед 22.01.20 | 13:20

Вице Заев ја преименува менувачницата „Пе-Он“ во „Медена земја“

Легендарниот менувач на пари Вице Заев одлучи да го промени името на својата штедилница „Пе-Он“ во „Медена земја“, известува порталот сегледаменаврвот.мк. Ваквиот...

Двоглед 21.01.20 | 14:50

Коста Петров на Атиџе ѝ ја подари „Се гледаме на врвот“: Оваа книга ќе ја избави од глупостите со пчелите кои ѝ носат сиромаштија

Новиот шеф на пи-арот во СДСМ Коста Петров оствари средба со ѕвездата на „Медена Земја“, познатата Атиџе, на која и подари копија од неговата книга „Се гледаме на врвот“,...

Двоглед 16.01.20 | 23:17

Љупчо Николовски им забрани на функционерите на СДСМ да се сликаат со Боки 13 до 12 април

Генералниот секретар на СДСМ во тајна депеша наменета до сите функционери на партијата изрече строга забрана истите да се сликаат со Боки 13 до денот на изборите, 12 април. Според...

Двоглед 10.01.20 | 11:06

Џабир Серала и Саше Аналитико открија дека се близнаци

Познатите индустријалисти Џабир Серала и Саше Аналитика се браќа близнаци. Оваа шокантна, но радосна вистина била откриена сосема случајно за време на рутински медицински...

Двоглед 08.01.20 | 11:49

Иран во паника по заканите од Македонија, ајатолахот му се извини на Дане Талески

„Простете ни, погрешивме. Нема да се повтори“ – ова е краткиот твит на ајатолахот Али Хаменеи упатен кон македонскиот иден амбасадор во НАТО, Дане Талески. Врховниот...

Двоглед 06.01.20 | 17:02

Бадниковото лепче кај Заеви и годинава ќе биде со две парички

Радост, бериќет, среќа и големо расположение – ова е сликата секоја година кај лицето В.З. од семејството на премиерот кое има таква среќа секоја година да добива по...

Двоглед 03.01.20 | 15:49

Заев: Погледнете ја мојата замена во вистинско светло

Зоран Заев гордо ја најави неговата замена на премиерското столче. Порача да го погледнеме Оливер во вистинско светло.

Двоглед 10.12.19 | 14:04

Заев одржа вонредна прес-конференција: Сега сè ми се гледа појасно!

Премиерот Зоран Заев на вонредна и итна прес-конференција се обрати пред јавноста со многу важна вест која од корен ќе го промени животот на граѓаните на Република Македонија. Имено,...

Двоглед 05.12.19 | 15:28

Разочаран од озборувањето на сојузниците Трамп најави формирање на ново НАТО со Оман, Македонија и Суринам

Како одговор по објавувањето на разговорот во кој европски лидери му се потсмеваат на американскиот претседател, гневниот Доналд Трамп денес најави дека ќе создаде...

Двоглед 19.11.19 | 22:34

Наградно прашање за милион долари

Наградно прашање за милион долари Кој е на фотографијата: 1. Донатело 2. Рафаело 3. Микеланџело 4. Леонардо 5. Тајсон 6. Игор Спасов

Двоглед 08.11.19 | 15:12

И „тој со брадата“ ќе дава за хеликоптерите

Средствата собрани за Велигден МПЦ да ги донира за хеликоптерите, бара влијателно свештено лице, кое често може да се види во високи кругови на естаблишментот. Овој...

Двоглед 05.09.19 | 09:01

Јанева се прогласи за надлежна и за случајот „Рекет“

Притворената обвинителка Катица Јанева испрати нова наредба од затворот во Шуто Оризари се прогласи за надлежна за случајот „Рекет“ кој досега го водеше ОЈО, дознаваме...

Двоглед 22.08.19 | 16:48

Рускоска нов потпретседател на СДСМ?

Обвинителката Вилма Рускоска ќе биде еден од новите потпретседатели на СДСМ, дознаваме од извори блиски до владата. Според овие информации, Рускоска е дел од тимот кој...

Двоглед 12.07.19 | 12:02

Зоран Заев му честитa именден на Петро Порошенко

По повод големиот христијански празник Петровден премиерот Зоран Заев на својот драг пријател Петро Порошенко рано утрово му го честитал именденот преку WhatsApp. Мој...

Двоглед 04.07.19 | 10:52

Владата на вонредна седница ја предложи „Хеј, Северни“ за нова химна на Република Македонија

Владата на вонредна седница одржана утринава донесе одлука на парламентот да му предложи промена на националната химна на Република Македонија, со цел да се избере...

Двоглед 28.06.19 | 17:43

Шилегов: Утре одам повторно во кафана, таксистите нека внимаваат кај паркираат

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов најави дека утре околу 13 часот ќе има ручек со пријатели во ресторан во Дебар Маало после што може да се очекува дека во приквечерните...