вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 82 ново

Групна тепачка во Гостивар: Се пресметале шест лица, удирале со сè што им дошло при рака

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Е.П.(32), Е.П. (20), Е.Н. (18), И.Б. (50), Џ.Б. (42) и А.Б. (34), сите од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,учество во тепачка”.

На 07.08.2018 година околу 23.00 часот во Гостивар, по претходна вербална расправија, настанало нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу прво, второ и третопријавениот, од една страна и четврто, петто и шесто пријавениот, од друга страна, при биле употребени метални и дрвени предмети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top