вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 84 ново

Гостиварка паднала од балкон при обид да поправи ролетна

Гостиварка завршила на скопските клиники со тешки повреди на главата откако паднала од балкон.

Според СВР Тетово, педесетгодишната У.Ј, вчера околу 16 часот и 30 минути додека се обидувала да ја поправи ролетната на прозорецот, паднала од столче од балконската тераса. Балконот немал ограда и таа од висина од околу три метри паднала врз мермерните плочки. Од падот се задобила со повреди на главата и медицинско возило пренесена во гостиварската болница.

По укажаната помош У.Ј. итно префрлена е и задржана на скопските клиники.

Извршен е увид и се расчистува случајот.

Фото: архива

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top