сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 17 ново

Девојката на Саздо добила закани за сведочењето за неговото убиство

Прашана од судијката Даниела Алексовска Стафановски дали имала закани во однос на сведочњете за настанот, девојката на Никола Саздовски одговорила позитивно.

-Ми се јавија на телефон во училиште, не знам кој ми се јави-рекла таа.

Инаку таа била присутна на лице место кога се случил настанот и е прв сведок кој треба да даде исказ за убиството на Саздо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top