вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 84 ново

Британски амбасадор: Некои земји го повлекоа признавањето на Косово

Амбасадорот на Велика Британија во Приштина, Руаири О’Конел изјавил дека за време на разговор со корисници на „Фејсбук“ на Косово дека одделни земји го повлекле признавањето на едностраното прогласување независност на Косово.

-За жал, одделни држави ги повлекоа своите признавања. Мислиме дека нема изговор за таквите дела-рекол О’Конел, пренесуваат приштинските медиуми.

О’Конел смета дека се собрани сите услови за Косово да биде независна држава и потсети дека Британија го признала Косово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top