вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 84 ново

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Истражители на СЈО утринава започнале петрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје кои се поврзуваат со Орце Камчев, врз основа на судска наредба.  Акцијата е со асистенција на Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР.

Засега не кажуваат за какви кривични дела истражуваат со инспекторите од организиран криминал од МВР.

извор Судство.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top