вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 59 ново

Хороскоп за 9 ноември: Јупитер е во Стрелец – ќе се случуваат љубовни чуда

Ретроградна Венера овој петок се сретнува со Марс во тригонот. Управувано од енергијата на Јупитер, ќе бидете расположени и отворени за љубов, особено со луѓето од твоето минато. Ќе се разбудат некои спомени и можности за обновување на контактот, затоа уживајте во енергијата на Јупитер ако сте осамени и ви треба друштво. Исполнети со елан ќе ве инспирира да патувате, особено на оддалечените дестинации, па дури и ако немате средства за тоа, ќе најдете алтернатива. Налетот на огромна добра енергија ќе ве мотивира да ја потрошите на вистински и добри работи. Зголемена потреба за учење во овој период, особено странски јазици. Ова е одлично време за учениците да го подготват и да го полагаат испитот. Со олкав оптимизам од страна на Јупитер во Стрелец, успехот нема да ве заобиколи!

Овен

Работа
Имате добри идеи и реална проценка, но немате доволно очекувана поддршка во кругот на соработници. Некој поставува погрешни прашања или има различни деловни интереси.
Љубов
Треба да ги разберете емоционалните намери на некој, но постојат различни сигнали кои ве збунуваат и оставаат необичен впечаток па не можете лесно да ги протолкувате.
Здравје
Ќе ви годи излегување или некој вид спортски активности.

Бик

Работа
Големата упорност во овој момент не носи сосема позитивен ефект во средбата со соработниците и затоа сменете ја својата оригинална тактика.
Љубов
Не можете лесно да ја убедите вашата сакана личност да го промени своето мислење или одлука за некои заеднички планови што ги имате.
Здравје
Важно е да се ослободите од некои претерани грижи.

Близнаци

Работа
Ви треба огромна енергија и некаква поддршка за да ги завршите сите ваши закажани задачи на време.
Љубов
Вие поставувате излишни прашања до блиска личност и на тој начин само индиректно предизвикувате ново сомневање. Нема причина за дополнителна загриженост што ја чувствувате.
Здравје
Обрнете внимание на вашите здравствени опции.

Рак

Работа
Некој ги потврдува вашите очекувања во деловната соработка. Сепак, немојте да бидете премногу лекомислени пред разните соработници, бидејќи зборовите на некој не претставуваат доволна гаранција за подолг период.
Љубов
Среќата е на ваша страна се додека постои заедничка желба да се зачува емоционалната блискост. Додека постои, нема потреба да се грижите!
Здравје
Избегнувајте прекумерна храна.

Лав

Работа
Вие се грижите за решавање на нови недоразбирања, но немате доволно доверба во одредени соработници. Некој ви нуди добра деловна можност, но во исто време очекува и контра-услуга.
Љубов
Покажете дека имате силна волја и некои скриени адути кога тоа е најпотребно. Непотребно ги преувеличувате вашите сомнежи.
Здравје
Повеќе одете на прошетки.

Девица

Работа
Се обидувате да го наметнете вашето влијание врз соработниците. Сепак, постојат некои ситуации кои изгледаат дека го надминуваат вашето професионално искуство.
Љубов
Партнерот може да ве орасположи на вистински начин или да ве ослободи од прекумерни грижи. Уживајте, имате вистински партнер со тебе!
Здравје
Повеќе физичка активност.

Вага

Работа
Ви се допаѓаат вашите бизнис идеи, но сé уште не сте сигурни за конечниот исход. Избегнувајте варијанта на екстремно однесување и прекумерна дискреција пред соработниците.
Љубов
Вие реагирате премногу чувствително на многу ситници. Постојат ситуации кои партнерот ги доживува на поинаков начин. Не ги потиснувајте вашите чувства во друштво на личност која добро ја познавате.
Здравје
Обрнете внимание на поведри содржина.

Скорпија

Работа
Соработниците делуваат позитивно на вашето расположение. Имате доволно енергија за да се вклучите на различни страни. Вие сте доволно способни за постигнување на вашите бизнис намери.
Љубов
Ќе добиете романтична забава во двајца. Уживајте во убави работи со вашиот партнер. Ако сте во моментов сами, релаксирајте се со вашите пријатели.
Здравје
Вие сте во одлична форма.

Стрелец

Работа
Животната средина позитивно реагира на вашите идеи и некој ве охрабрува да играте активна улога или да создадете дополнителна креативност. Важно е да не ги изложите бизнис идеите без добра причина.
Љубов
Понекогаш во романтична врска сакате повеќе отколку што може да се добие, но нема причина да се жалите на некој близок. Прифатете го она што го добивате.
Здравје
Добро се чувствувате.

Јарец

Работа
Сте наишле на различни ситуации кои ги надминуваат вашите знаења или практично искуство. Треба да се разликувате во однос на вашите соработници.
Љубов
Нема причина да одложувате состанок со едно лице или она што е неизбежно. Важно е да го направите она што го чувствувате.
Здравје
Хронична болка.

Водолија

Работа
Вие сте разочарани од нечие однесување и ви дава право да прегледате заеднички договор или вашата улога во деловната соработка.
Љубов
Обидете се да се однесувате кон љубената личност во духот на некои необични идеи. Партнерот е подготвен да одговори на вашиот повик и искрено сака да ве задоволи.
Здравје
Насочете ги своите мисли во позитивна насока.

Риби

Работа
Некој индиректно ве предупредува да го промените своето однесување, но не му придавате особено значење на лицето за кое не ве поврзуваат заеднички деловни интереси.
Љубов
Нема потреба да избирате погрешна улога или да го испровоцирате вашиот партнер на новите ривалски односи.
Здравје
Вие сте во голема физичка форма.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top