вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 55 ново

Село гори, Заев ќе се лизга

Владата на својата редовна 101 седница ја усвои и информацијата за набавка, користење и одржување на монтажни лизгалишта во Република Македонија.

Агенцијата за млади и спорт е задолжена да обезбеди пет монтажни лизгалишта и согласно Законот за јавни набавки да спроведе за нив постапка за јавна набавка, како и да подготви интерен акт во врска со условите, користење и одржување на монтажните лизгалишта од страна на корисниците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top