вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 69 ново

Марина Туцаковиќ за борбата со болеста: Духот ми е силен, но телото истоштено

За да ја прими втората доза од експерименталната вакцина против рак, Марина Туцаковиќ наскоро заминува по вторпат во Германија.

-Мисалм дека тоа ќе биде за три недели, не сум сигурна точно кога заминувам, но секако дека се плашам. Тоа е нормално, јас сум постојано малаксана. Духот ми е силен, но телото се уште ми е слабо, искрено вели Марина во интервју за српски Свет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top