вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 55 ново

Црвена Звезда го премина Милан на УЕФА-листата

Црвена Звезда по победата против Ливерпул од 2-0 во Лигата на шампиони го премина Милан на ранг-листата на УЕФА и сега е 79. според коефициентот.

Покрај седумкратниот шампион на Европа, српскиот клуб ги премина уште Макаби Тел Авив, Малме, Спартак Москва и Динамо Москва. Веднаш пред Црвена Звезда се Евертон, Цирих и Партизан, но белграѓаните би можеле и нив да ги преминат наскоро на оваа листа.

Инаку, со добри резултати пристигнуваат и пари, па шампионот на Србија досега заработи речиси 25 милиони евра од досегашните настапи во ЛШ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top