вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 60 ново

Навивач на Звезда ја проследи историската победа од кровот на „Маракана“ (фото)

Навивачите на Црвена Звезда синоќа уживаа во сензационалната победа на својот тим над вицешампионот на Европа, Ливерпул кого го совладаа со 2-0.

Еден од навивачите вчеравечер се нашол на местото на кое секој фан на „црвено – белите“ само би можел да го посака – на покривот на „Маркана“! Нема сомневање дека тој имал посебен поглед на вчерашниот спектакл и многумина би посакале да биле на негово место.

– Историја, „циганите“ летаат во небо, напишал тој на социјалнитем режи.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top