сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 20 ново

Ѕвездено небо за Тоше – фотогалерија од хуманитарниот концерт

Со силни емоции на сцената и во публиката и со едногласно пеење на легендарните песни на Тоше Проески, помина синоќешниот хуманитарен концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

Во придружба на бендот на Тоше настапија Kаролина Гочева, Тамара Тодевска, Даниел Кајмакоски, Антониа Гиговска, Тијана Дапчевиќ, Наум Петрески, Борис Новковиќ, Ања Рупел и групата „Фрајле”, a внукот на Тоше Проески, Кристиан Ристески, ја изведе својата прва песна „Ние сме крв“ (We Are Blood), што исто така е дел од албумoт.

Фото: МИА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top