сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 20 ново

Внукот на Тоше ја објави целосната верзија на неговата најнова песна (видео)

Внукот на македонската поп-икона, Тоше Проески, Кристијан Ристески денеска ја објави целосната верзија на неговата најнова песна „We are blood“. Кристијан песната премиерно ќе ја изведе во петок, во ВИП арената „Борис Трајковски“, за кога е закажан концертот во чест Тоше Проески и ќе биде промовиран неговиот албум „Secret place“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top